Táborský koktejl - Žalman & spol.

 Legenda folkové scény, jehož písničky zlidovÄ›ly nejen na jihu ÄŒech, ale v celé naší vlasti.

 

 

Do Tábora na Pintovku se Žalman vrátí po letech, kdy se tu v dÅ™ívÄ›jších dobách odehrával festival Å½almanův Medard. A dle názvu můžete tušit, že dÄ›šÅ¥ový pÅ™ídÄ›l byl zaručen. Ale to byla minulost a Koktejl je úplnÄ› jiná kapitola

              ÚplnÄ› nová kapitola Žalmanova Spolu se začala psát na pÅ™elomu roku 2011 a 2012. Na Koktejlu  se Vám tak pÅ™edstaví z poloviny nová sestava! ParadoxnÄ› ale ta nová polovina na našem festu premiéru mít nebude. Místo JindÅ™išky Brožové (Petrákové) k mikrofonu nastoupila Míša Hálkovákterou možná budete znát s pÅ™íjmením Krmíčková. Ano, je to TA Míša, která v roce 2010 a 2011 na Koktejlu zpívala s další jihočeskou legendou - skupinou Sem Tam. A ano, je to TA Míša, která s Å½almanem putovala v letech 95 až 97. Že by se tak dokonale opakovala historie?

              Honzu Brože nahradil Pavel Malina a i on na pódiu Koktejlu hrál v roce 2006 jako doprovod Pavlíny Jíšové. Ta mimochodem také prošla Žalmanovým Spolem a dokonce i výše zmiňovaným Sem Tamem . . .

              Zbytek Spolu doplňuje sám velký Pavel Lohonka Žalman a jeho dlouholetý spoluhráč Petr Novotný, je stálým členem od roku 1994.

 

 

 

web

-> zpět <-